ثبت شرکت در کرج

شهرکرج دارای تعداد چشمگیری واحدهای تولیدی و صنعتی است که در مناطق مختلف شهر و یا عمدتاً در شهرک های صنعتی متمرکز شده‌اند. برای نمونه دو شهرک صنعتی سیمین دشت و بهارستان مجموعاً بیش از ۴۷۰ واحد تولیدی فعّال دارند و بیش از ۹۵۰ واحد دیگر در مناطق مختلف شهر و حومه آن قرار دارند. لذا با توجه به وجود این پتانسیل در شهر کرج،کارفرمایان و کارآفرینان استان البرز اغلب جهت رسمیت بخشیدن به فعالیت خود و استفاده از تسهیلات بیشتر اقدام به ثبت شرکت می نمایند،با توجه به ضرورت کسب اطلاعات جامع جهت اقدام به این مهم ،در ادامه به ارائه کلیه اطلاعات لازم برای ثبت شرکت در کرج می پردازیم.

تعریف شرکت بر اساس قانون تجارت:

شرکت یک شخص حقیقی یا حقوقی و یا ترکیبی از هر دو است.با توجه به مفهومی که از قانون تجارت استنباط می شود،شرکت، به قراردادی گفته می شود که براساس آن اعضا (شرکا یا سهامداران) سود حاصل از سرمایه را تقسیم می کنند.شرکت ها در قوانین ایران شخصیت های حقوقی بشمار می روند.

شرکت ها چند نوع هستند؟

شرکت ها در قانون تجارت ایران به هفت نوع تقسیم می شوند:

شرکت با مسئولیت محدود،شرکت سهامی(عام و خاص)،شرکت تضامنی،شرکت نسبی،شرکت تعاونی(تولید و مصرف)،شرکت مختلط سهامی،شرکت مختلط غیرسهامی. که متداولترین نوع شرکت ها شرکت های بامسئولیت محدود و سهامی خاص هستند که در ادامه به تشریح کامل این نوع شرکت ها خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است تصمیم گیری در خصوص انتخاب نوع شرکت توسط متقاضیان بر اساس عواملی نظیر: زمینه فعالیت شرکت،تعداد اعضا،هدف از تأسیس شرکت و .... صورت می گیرد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج 

شرکت با مسئولیت محدود، به شرکتی گفته می شودکه بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود(درصد سهم الشرکه) در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج با چه شرایطی انجام می شود ؟

باید حداقل دو نفر به عنوان شریک معرفی شوند و مدیرعامل باید در اوراق رسمی شرکت اقرار به دریافت سرمایه اولیه شرکت که حداقل 1.000.000ریال می باشد،کند.

نکته : توجه داشته باشید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود،اعضا می توانند فقط شریک باشند یا فقط در هیئت مدیره سمت داشته باشند،اما در مجموع حضور دو نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان شریک الزام است.

مزایای ثبت شرکت در کرج

در صورتی که شرکتی به ثبت برسد معامله هایی که میان شرکا بسته می شود رسمی و قانونی می شود و بعد از آن هیچ کدام یک از شرکا نمی توانند همانند اسنادی اعم از اساسنامه و شرکتنامه که جزء استاد غیررسمی می باشند و ثبت می شوند اظهار بی اطلاعی کنند و یا به اشکالاتی که امکان دارد در خصوص اسناد غیررسمی وارد شود دلیل و ادعایی داشته باشند.

از جانب اشخاصی که با شرکت معامله می کنند ثبت شرکت در منزله ای از اهمیت قرار دارد که بدون مراجعه نمودن به آن قادر به معامله نیستند.زیزا شخصی که قرارداد مهمی را با شرکت منعقد می کند و یا معامله ی با اهمیت و مهمی را انجام می دهد  الزامی است آگاه شود که سرمایه و اندوخته ی شرکت چقدر می باشد و محدوده ی اختیار مدیران تا چه اندازه ای می باشد و در آخر توان و قابلیت این شخصیت حقوقی تا چه حد و حدودی است.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چه مدارک نیاز است ؟

 1. کپی مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا.
 2. گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،
 3. کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز.

لازم به ذکر است اگر متقاضیان تأسیس مستقیماً تصمیم به اقدام برای ثبت شرکت نمایند کپی مدارک شناسایی اعضا قابل قبول نیست و الزاماً باید کپی برابر اصل مدارک ارائه شود.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چگونه است؟

 1. تکمیل مدارک شرح داده شده.
 2. ثبت نام در سامانه پذیرش تأسیس ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سایت.
 3. پیگیری مستمروضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت.
 4. پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه،شرکتنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (شرکا و هیئت مدیره)
 5. پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه و متن صورتجلسه،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه.
 6. پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چه مدت زمان می برد؟

 بطور متوسط20 الی 25 روز کاری زمان لازم است. وقت شما ارزشمند است.برای ثبت تخصصی شرکت در کرج در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج چقدر است ؟

با توجه به مبلغ سرمایه اولیه اعلامی و موضوع فعالیت شرکت،میزان هزینه ها متغییر است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه مزایایی دارد ؟

 1. ثبت شرکت با حداقل دو نفر به عنوان شریک و اعضای هیئت مدیره.
 2. ثبت شرکت بدون نیاز به واریز بخشی از سرمایه به بانک.
 3. عدم الزام تمدید مدت سمت اعضای هیئت مدیره.
 4. عدم الزام به حضور بازرس.
 5. عدم الزام معرفی روزنامه کثیرالنتشار.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه معایبی دارد ؟

نسبت به شرکت سهامی خاص از اعتبار کمتری بهره مند است و در صورتی که قصد حضور در مناقصات دارید،ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چگونه انجام می شود ؟

به شرکتی گفته می شودکه همه سر مایه شرکت توسط اعضای آن(سهامداران) تأمین می گردد این سرمایه به شکل سهام در می آید و تعهدات هر شخص در مقابل شرکت، محدود به مبلغ اسمی سرمایه هر یک از موسسین شرکت می باشد که در اساس نامه تنظیم گشته است.

شرکت های سهامی خاص دو نوع تعریف دارند: شکلی، ماهوی

شرکت های شکلی:

حداقل اعضای هیئت مدیره، دو نفر است.این شرکت ها، باید دست کم دارای ۳ نفر سهامدار و دو نفر بازرس باشند.یک نفر بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل.بازرسین نباید با اعضاء هیئت مدیره دارای نسبت فامیلی بوده و از اقوام ایشان باشند.حداقل سن در هیأت مدیره و بازرسین، ۱۸ سال بوده و ایشان نباید دارای سوء پیشینه ی کیفری باشند.اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از سهامداران و یا اعضاء هیئت مدیره باشند اما معرفی یک شخص حقیقی به عنوان نماینده ی شخص حقوقی، الزامی است.سرمایه ی شرکت باید به مقادیر مساوی سهام تقسیم شود.

به عنوان مثال اگر سرمایه ی شرکت، ۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است می تواند به ۲۰٫۰۰۰ سهم ۱۰۰٫۰۰۰ ریالی تقسیم شود.حداقل سهم هر یک از اعضاء هیئت مدیره، یک سهم می باشد و سهام می تواند با نام یا بدون نام و یا ترکیبی از هر دو، توزیع شود.برای شرکت در شرف تأسیس، باید حسابی نزد یکی از بانکهای کشور افتتاح شود و سهامداران در زمان تأسیس شرکت، باید حداقل ۳۵ درصد سرمایه ی شرکت را به این حساب، واریز نمایند.موضوع فعالیت شرکت های با سهامی خاص می تواند غیرتجاری باشد.

شرکت های ماهوی

در این نوع شرکت ها، مسئولیت سهامداران در قبال اشخاص، به نسبت تعداد سهامی که دارند، تعیین می گردد مانند شرکت های با مسئولیت محدود. اعتبار این نوع شرکت ها، علاوه بر معیارهایی نظیر تخصص و نیروی انسانی، براساس میزان سرمایه ی ایشان نیز ارزیابی می گردد و در واقع شرکت تا میزان سرمایه ی آن، مسئول تعهدات خود می باشد.چرا که مطابق با رویه بازار سرمایه، میزان اعتبار شرکت گاهی با میزان سرمایه ی نقدی یا غیر نقدی شرکت، برابر است.

به موارد زیر توجه شود

الف: بانکها و موسسات مالی و اعتباری برای شرکتهای با سهامی خاص اعتبار بیشتری قائل هستند.یکی از شروط افتتاح اعتبارات اسنادی LC و یا مابقی تسهیلات بانکی این است که شرکت در قالب شرکتهای سهامی تأسیس شده باشد.

ب: مطابق با بخشنامه ی بانک مرکزی، بانکها و موسسات مالی تا ۱۰ برابر سرمایه ی شرکت می توانند تسهیلات بانکی ارائه دهند.این تسهیلات می تواند نظیر وام های ملکی، ضمانتنامه و یا LC باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج با چه شرایطی صورت می گیرد ؟

معرفی حداقل سه نفر به عنوان سهامداران شرکت و اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان بازرس (توجه داشته باشید بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره هم فامیلی باشند)،اعلام دارا بودن حداقل سرمایه اولیه 000/000/1 ریال و واریز 35% آن در حساب بانکی افتتاح شده به نام شرکت پس از تعیین نام شرکت در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان البرز.

نکته : فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران انتخاب شود.

برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چه مدارکی لازم است ؟

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره ،سهامداران و بازرسین،
 2. گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط سهامدارباشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد یا بازرس نباشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،
 3. کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز.
 4. ارائه گوهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری کرج،مبنی بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده به نام شرکت.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چگونه است ؟

 1. تکمیل مدارک شرح داده شده.
 2. ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده.
 3. پیگیری مستمروضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت
 4. مراجعه سهامداران به بانک و واریز 35% سرمایه اعلامی به حساب افتتاح شده به نام شرکت و دریافت گواهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها مبنی بر پرداخت 35%سرمایه اولیه.
 5. پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،اظهارنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (سهامداران و هیئت مدیره)
 6. پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و سهامداران،بازرسین،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره و بازرسین(فردی که فقط سهامدار باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)، گوهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری کرج، مبنی بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده به نام شرکت،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه و متن صورتجلسه،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه.
 7. پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چقدر زمان می برد ؟

ثبت شرکت در کرج تقریباً 14 روز کاری زمان می برد. وقت شما ارزشمند است.برای ثبت شرکت در کرج در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چقدر است ؟

با توجه به مبلغ سرمایه اولیه اعلامی و موضوع فعالیت شرکت،متغییر است.

مزایا ی ثبت شرکت سهامی خاص چیست ؟

سطح اعتبار بالاتر نسبت به شرکت با مسئولیت محدود، این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند.

معایب ثبت شرکت سهامی خاص چیست ؟

 1. الزام تمدید سمت اعضای هیئت مدیره (هر دو سال یکبار) و بازرسین(هرسال)
 2. الزام واریز 35% سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت و عدم امکان برداشت آن تا زمان چاپ روزنامه رسمی تأسیس شرکت
 3. در شرکت سهامی خاص فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد
 4. الزام معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت.

انتخاب اسم برای شرکت 

در انتخاب اسم برای شرکت به این نکات توجه داشته باشید:
نباید اسامی زیر مضاف به عناوین شرکت شود:
آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد – شهید- آزاده- جانبازان- تکنو – فامیلی -فیلتر – نیک – باور- میکروبرد- تست – استار – تک – مدرن – پیک – ملی – ایران- ملت- کشور- انتظام – نظام – نفت – پتروشیمی – دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز – بهزیست – بانک – بسیج – جهاد – آسانسور – مونتاژ- ونوس – دفتر- ایتال – بیو- کنترل – متریک – مترلوژی- امنیت- کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد -میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا- تک نو- تکنولوژی – اورست.

پس از ثبت شرکت چه اقداماتی الزاماً باید انجام شود ؟
 1. اقدام جهت اخذ روزنامه رسمی تآسیس شرکت پس از دریافت آگهی تأسیس شرکت.
 2. اقدام جهت اخذ دفاتر پلمپ تجاری(حداکثر تا یک ماه پس از تأسیس.
 3. اقدام جهت تشکیل پرونده ی مالیاتی و اخذ کد اقتصادی(حداکثر تا دو ماه پس از تأسیس شرکت)
 4. تمدید یا تغییر سمت اعضای هیئت مدیره(دو سال یکبار) و بازرسین(هر یک سال) برای شرکت های سهامی خاص.
 5. تصویب تراز و سود و زیان سال مالی شرکت هر یک سال(ابتدای سال مالی شرکت)
اقدامات اختیاری پس از ثبت شرکت 
 1. ثبت برند در کرج
 2. اخذ رتبه (گرید)

سوالات متداول در خصوص ثبت شرکت 

 1.  آیا بالا بودن سرمایه شرکت،موجب افزایش مالیات شرکت می شود ؟ خیر،مبلغ مالیات با توجه به درآمد شرکت تعیین می گردد،و تنها ارتباط بین سرمایه اولیه و هزینه های اداره ی دارای��،پرداخت مبلغ 2 در 1000 (002/0)مبلغ سرمایه اولیه به هنگام تشکیل پرونده ی مالیاتی است.
 2.  آیا نام شرکت می تواند لاتین باشد؟ خیر،نام شرکت باید ریشه ی فارسی داشته باشد .
 3. آیا با ثبت شرکت در یک شهر در شهر دیگری هم می توان فعالیت داشت ؟ بله،با ثبت شرکت امکان فعالیت در هر شهر از کشور را خواهید داشت.
 4. مالیات شعبه شرکت چگونه بررسی می شود ؟ مالیات کلیه شعب از طریق حوزه ی مالیاتی محلی که دفتر مرکزی در آن واقع شده است،بررسی می شود .
 5. آیا در یک شهر می توان چند شعبه برای شرکت به ثبت رساند ؟ خیر. در هر شهر نمی توان بیش از یک شعبه به ثبت رسانید. شهری که دفتر مرکزی در آن واقع شده است،اصلاً امکان تأسیس شعبه وجود ندارد.

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه  ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج می توانید با مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس،حامی کارآفرینان و کارفرمایان کرج تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.