لوگوچیست؟

به نماد و تصویرهایی که به منظور نشان دادن کالاها و خدمات استفاده می شوند لوگو می گویند.شایان ذکر است که علامت تجاری لوگو را هم در برمی گیرد.

مدارک ثبت برند و لوگو شخص حقیقی

 • کارت ملی ارائه شود.
 • نسخه کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 • نسخه شناسنامه ارائه شود.
 • نسخه مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی) ارائه گردد.

مدارک ثبت برند و لوگو شخص حقوقی

 1. نسخه کارت ملی ارائه شود.
 2. رونوشتی از روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه شود (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 3. رونوشتی از مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)ارائه گردد.
 4.  ارائه کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 5. نسخه شناسنامه ارائه گردد.

مراحل ثبت لوگو

متقاضی پس از تدوین مدارک مورد نیاز و رجوع کردن به وب سایت اداره مالکیت صنعتی،اداره ثبت برند، از طریق گزینه ثبت اظهارنامه علامت تجاری اقدام به تکمیل اظهارنامه به شیوه گام به گام می نماید.

به هنگام تکمیل اطلاعات اظهارنامه، وارد کردن اطلاعات اعم از شماره تلفن همراه، ثابت و آدرس ایمیل به شیوه دقیق و درست به منظور پیگیری پرونده بعد از دریافت شماره اظهارنامه ضروری می باشد.

پس از وارد نمودن اطلاعات زمان بارگذاری پیوست های اظهارنامه فرا می رسد که در این مرحله تصویر تمامی مدارک متقاضی به همراه مجوزها و تصویر علامت به ترتیب بارگذاری می شوند.

بعد انجام دادن مرحله قبل، متقاضی با انتخاب گزینه بازگشت به فرآیند از مرحله بارگذاری ضمائم خارج می شود و به صفحه بازبینی اطلاعات وارد می شود. در این قسمت متقاضی باید تمامی اطلاعات و پیوست های بارگذاری شده را به دقت بررسی نماید و از درستی و کامل بودن اطلاعات اطمینان به دست اورد.

هزینه ثبت لوگو

هزینه ثبت علامت تجاری متفاوت است به صورتی که اگر شخص متقاضی بخواهد از حروف لاتین(غیرفارسی) استفاده کند می بایست به منظور دریافت  کارت بازرگانی یا کارت عضویت اقدام کند که سبب افزایش هزینه ثبت علامت می شود.

دومین هزینه ثبت علامت تجاری به منظور تعداد اضافه طبقات بین المللی متغیر می باشد. که هر طبقه به شیوه حقیقی یا حقوقی می باشد.

سومین هزینه ثبت علامت تجاری دربرگیرنده هزینه ثبت اظهارنامه و  چاپ دو نوبت آگهی روزنامه رسمی می باشد که نسبت به متن آگهی روزنامه هزینه آ�� متغیر می باشد. در مورد متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس،درخواست های  خود را به صورت مستقیم به مرجع ثبت (اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی) ارائه می نمایند، باید معادل ارزی مبلغ ریالی معین شده در جدول هزینه ها را براساس نرخ رسمی پرداخت کنند.

به شکل خلاصه هزینه ثبت برند شامل: ۱-ثبت اظهارنامه ، و اضافه طبقات۲- هزینه دریافت کارت بازرگانی یا کارت عضویت در صورتی که لازم است. ۳- پرداخت نمودن هزینه چاپ آگهی های روزنامه رسمی.

در خصوص متقاضیان خارجی که در انجام مقررات کنوانسیون پاریس،درخواست های  خود را به صورت مستقیم به مرجع ثبت(اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی) ارائه می نمایند،باید معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه ها را متناسب با نرخ رسمی بپردازند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.