ثبت آنلاین برند در کرج

باتوجه به پیشرفت فناوری و انجام فرایند ثبت اینترنتی و  سهولت در انجام کار ثبت ، امروزه با عدم مراجعه شخص به اداره و ارگانهای مربوطه می توانند به ثبت اینترنتی و انلاین اقدام نمایند .

جهت اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت برند در کرج می توانید به کارشناسان و مشاوران ثبتی آراکس تماس بگیرید

بدین صورت که هر ارگان و اداره باتوجه به امور ثبت خدمات خود سامانه ای را راه اندازی کرده است که توسط ان متقاضیان بتوانند امور ثبت آنلاین را به صورتی اینترنتی  انجام دهند .  

مراحل ثبت آنلاین برند

جهت ثبت برند وارد سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی شده به آدرس iripo.ssaa.ir

در این سامانه قسمت مربوطه خدمات الکترونیکی و سپس اداره ثبت علامت تجاری و ثبت اظهارنامه علامت تجاری وارد شوند .

گام نخست : تعهدنامه

زمانی که وارد سایت شدید یک تعهدنامه ای نمایش داده خواهد شد که قوانین و مقررات تجارت را متذکر شده و سپس باید بعد از مطالعه تأیید نمایید

گام دوم : تعیین نوع اظهارنامه

نوع اظهارنامه خود را معین کنید که در صدد ثبت اظهارنامه جدید هستید یا بر برند ثبت شده اعتراض دارید . یا قصد کالا اضافه دارید بر اساس گزینه هایی که پیش روی شما می باشد نوع اظهارنامه را مشخص نمایید و سپس اقدامات لازم و مراحل طی نمایید .

گزینه دوم- می خواهم یک اظهارنامه ضمن اعتراض ثبت کنم : زمانی می توانید این گزینه را انتخاب نمایید که در روزنامه رسمی اطلاعیه ثبت علامت را مشاهده کرده باشید و متوجه شده اید که این علامت در حال ثبت مشابه علامت شما می باشد و با در دست

گام سوم : مراحل ثبت اظهارنامه

در شروع فرم ورود اطلاعات هویتی مالک قابل رویت است که باید بر اساس مدارک اطلاعات هویتی را درج نمایید .

البته باتوجه به نوع شخصیت حقیقی و یا حقوقی اطلاعات فرم را تکمیل نمایید .

شایان ذکر است در هر مرحله که وارد می شوید بعد از درج اطلاعات می توانید با انتخاب کلید ثبت موقت کلیه موارد را در سامانه به صورت موقت ذخیره کنید .

گام  چهارم : نماینده قانونی

اطلاعات نماینده قانونی حقوقی در صورت وجود ثبت نمایید .

گام پنجم : ابلاغ گیرنده

زمانی که درج اطلاعات را انجام می دهید باید در یک قسمت ایمیل و یا شماره همراه را وارد نمایید به این دلیل زمانی که کارشناسان بررسی را بر روی پرونده انجام می دهند می توانند متقاضی را از این طریق به نتایج برسی های خ��د اطلاع دهند پس در نتیجه صحت این اطلاعات مهم می باشد .

گام ششم : اطلاعات کالا و یا خدمات

در صورتی که مجوز فعالیت را اخذ نموده اید بر اساس آن نوع کالا و خدمات را تعیین نمایید . هم چنین در این قسمت درج نوع طبقه کالا از موارد مهم می باشد که برند خود را در کدام قسمت از طبقه کالایی درج می نمایید .

گام هفتم : توصیف علامت

در بخش توصیف علامت باید شرح آن را قید نمایید بدین صورت اگر علامت تجاری مورد تقاضای دارای معنا و مفهوم ویژه و خاصی می باشد که باید کارشناسان از ان اطلاع داشته باشند آن را قید نمایید .

بهتر است که علامت تجاری در ابعاد 6*6* تهیه کنید و در پیوست اضافه نمایید .

گام هشتم : ادعای حق تقدم

حق تقدم با متقاضی می باشد که زودتر از دیگر متقاضیان ثبت خود را انجام داده باشد . بدین صورت زمانی که دو علامت مشابه هم ثبت می شوند حق انحصاری و یا حق تقدم با علامتی است که زودتر به ثبت برسد

گام نهم : بارگذاری مدارک و ضمائم اظهارنامه

در این قسمت باید مدارک ثبت برند را آماده و اسکن نموده و در سامانه بارگذاری نمایید و تهیه مدارک بر اساس نوع شخصیت متقاضی ، نوع فعالیت ان می باشد .

گام دهم : بازبینی

بازبینی اطلاعات بدین دلیل است که در این مرحله امکان ویرایش وجود دارد و بعد از پذیرش نهایی نمی توانید موارد را ویرایش کنید پس اگر موردی را اشتباه درج نموده اید در این مرحله اصلاح نموده و سپس مرحله بعدی را انتخاب نمایید .

گام یازدهم : پرداخت هزینه

شایان ذکر است در صورتی می توانید اظهارنامه ثبت برند را ثبت نمایید که هزینه های ثبت برند قانونی مرتبط را پرداخت نموده باشید . در این قسمت در سامانه درگاه اینترنتی وجود دارد که بتوانید پرداختی هزینه های ثبت برند را بر اساس نوع شخصیت حقیقی و یا حقوقی واریز نمایید . سپس پذیرش نهایی و اخذ کد رهگیری و کلمه عبور .

تذکر : پرداخت هزینه های حق الثبت اجباری می باشد .

سپس بعد از اظهارنامه ثبت شده پرینت گرفته و به همراه مدارک کپی برابر اصل شده از طریق پست به اداره ثبت مالکیت صنعتی ارسال می شود .

پیگیری ثبت اظهارنامه ثبت برند

در این قسمت می توانید پیغام های کارشناسان اداره را بعد از بررسی ها و آخرین اقدامات را مشاهده نمایید .

لازم به ذکر است که زمانی که اظهارنامه ثبت علامت تجاری انجام می شود مرحله اول به مدت 30 روز در روزنامه رسمی اطلاع رسانی می شود . در صورتی که اعتراضی از سوی شخص دیگر بر علامت تجاری ثبت شده دریافت شود در این قسمت پیگیری مشاهده مشخص می گردد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.