شرایط ثبت علامت تجاری در کرج

در خواست کنندگان با به ثبت رساندن علامت تجاری در کرج، به طور مختص برای محصول خود شخصیت معرفی میکنند که اگر روزی هم قصد استفاده از آن علامت تجاری را نداشتند میتوانند با دریافت هزینه قابل توجه آن علامت تجاری را به شخص دیگری انتقال دهند .

با ثبت علامت تجاری در کرج محصول شما از گذشته معتبر تر میشود و نیز جلوی سو استفاده های رقبا گرفته تر میشود .اشخاصی که علامت تجاری به ثبت میرسانند قانون از آنها پشتیبانی میکند.

علامت تجاری نشان و علامتی است که توانایی دارد محصولات تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص/کار خانه را از کالاها یا خدمات سایر کارخانه یا  اشخاص متمایز و متفاوت نماید.

شرایط ثبت علامت تجاری در کرج

1-اسامی مشهور قابل ثبت نمی باشند  

2- عدم امکان ثبت اسم یا علامت تجاری با شباهت  50% یا بیشتر با برندی که قبل از آن به ثبت رسیده باشد . گاها تشابه برند در مواد غذایی پیش می آید مانند :،آشامیدنی، ، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی بیشتررخ  می دهد.

3- ممنوعیت استفاده از نام مناطق جغرافیایی چرا که باعث  فریب مشتری نسبت به مبدا و منشا کالا می گردد. لذا  بهتر است برای جلوگیری از رد اسم  ، ازاسم های مختلط و چند سیلابی برای ثبت برند در طبقات شلوغ مانند مواد غذایی استفاده کرد.

4- اگر برندی که می خواهید ثبت کنید داری لوگو نیز باشد، بهتر است از طرح های ساده و قابل درک  و هوشمندانه  استفاده نمود. 5-  ثبت برند به دو تصویر  حقیقی( به نام شخص) یا حقوقی( به نام شرکت) انجام می گیرد.

6-شما می توانید از یک برند هم نام فارسی آن را ثبت کنید و هم نام انگلیسی آن را.

7- زمان انتخاب برند توجه فرمایید اسم موافق با موازین و قوانین باشند .

8-اگر برند شما به ثبت رسیده باشد  ولی به شکل متقلبانه ای شبیه به یکی از برندهای مشهور باشد، این موضوع از طرف مالکان  آن برند مشهور قابل شناسایی می باشد و حتی اگر ثبت هم شده باشد، پیگیری می شود . بنابراین بهترین راه قبل از اقدامات ثبت علامت تجاری ، استعلام گیری از سابقه ثبت می باشد. جهت مطالعه بیشتر روش استعلام گیری هم اکنون کلیک نمایید . بیشتر بدانیم

علامت تجاری باید از خلاقیت و ابتکار  برخوردار باشد. به بیان دیگر  می توان گفت علامت تجاری نباید تکراری و یا مشابه علایم قبلی گرفته شده باشد .

علامت تجاری باید به طریقی  طراحی، ترسیم و مشخص  می شود که موجب خطا،ایراد ، گمراهی مخاطب نگردد. علامت تجاری نباید طوری ترسیم گردد که در نظر مشتری ایجاد اشتباه و خطا کرده و وی را در تشخیص و تمییز علامت تجاری دیگر که قدری با هم مشابهت دارند، دچار سردرگمی وگزینش  نادرست کند. ایجاد ایراد در نظر مخاطب گاه امکان دارد با گزینش نام منطقه ای خاص به عنوان علامت تجاری برای محصولات  مشخص که در اصل بین محصول و آن منطقه ارتباطی وجود ندارد ،صورت پذیرد.

متقاضی گرامی با شرایط ثبت علامت تجاری در کرج آشنا شدید. جهت مطالعه بیشتر مراحل ثبت ،به مقاله مراحل ثبت علامت تجاری در کرج مراجعه نمایید . 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت آراکس

سرعت و دقت بالا

ثبت شرکت آراکس

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

ثبت شرکت آراکس

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه ثبتی آراکس بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس هست.